Ana SayfaProjektör Direkleri › Asansörlü Projektör Direkleri

Asansörlü Projektör Direkleri

Saha aydınlatmasında kullanılan projektör direkleri boyutlarının artması ve bunun neticesinde tırmanma basamağı ya da koruma merdiveni ile direğin tepe noktasına ulaşmak insan hayatı için tehlie arz etmeye başlayınca asansörlü projektör direklerinin kullanımı artmıştır.

Asansörlü Projektör Direkleri 25 mt. ve üzeri boyutlardaki direklerde kullanılmaktadır. Tabii ki bu belirtilen boyut önerilen boyut olmakla birlikte müşteri isteği doğrultusunda daha küçük boyuttaki direklerede uygulanabilmektedir.Asansörlü projektör direklerinde direk tepesinde bulunan projektörlere müdahale, direk gövdesinde herhangi bir merdiven düzeneği bulunmadığından sadece asansör sisteminin projektörleri aşağı indirmesi ile gerçekleştirilebilmektedir.

Asansörlü projektör direklerinde sepet uygulanmamaktadır. Sepet yerine çemberler uygulanarak projektörler bu çember çevresine monte edilmektedir. Asansörlü projektör direği sistemlerinin bir parçası olarak uygulanan çemberler müşterimizin tercih edeceği projektör sayısına ve projektör ebatlarına bağlı olarak tasarlanmaktadır.

Kullanım olarak gayet basit bir özelliğe sahip olan asansörlü projektör direklerinde asansör sistemi asansörlü bayrak direklerinde kullanılan sistem ile bire bir aynıdır. Kilitlemeli ve basit sistem olarak ayrılan asansör sistemlerinden, kilitlemeli sistem tarafımızan önerilmektedir. Kilitlemeli sistemde projektör yukarı çekildikten sonra sistem kilitlendiği için halat boşa çıkmakta ve olası bi aksiliğe neden olmamaktadır.