Ana SayfaProjektör Direkleri › Portatif Merdivenli Projektör Direkleri

Portatif Merdivenli Projektör Direkleri

Standart olarak uygulanan saha aydınlatmasında kullanılan projektör direkleridir. Direk tepesinde bulunan projektörlere herhangi bir asansör sistemi olmadan tırmanma basamakları ile müdahale edilebilecek direk tiplerinde kullanılır. Direk imalatı esnasında direk gövdesine kaynatılan lamalar sayesinde sevkiyat anında tarafımızdan temin edilen ''S'' seklinde demirler lamalara geçilerek uygulanmaktadır.

Direk tepesine bir lama kaynatılarak uygulanan koruma sepetli projektör direkleri, direğe imalat sırasında kaynatılarak uygulanan lamalı (T Konsol) projektör direkleri ve platform olarak adlandırdığımız korkuluk köşebentsiz sepet sistemi ile uygulanan sistemler olarak kendi aralarında ayrılmaktadırlar.

Koruma Sepetli Projektör Direkleri; Tırmanma basamaklı projektör direklerinin tepesine bir lama sayesinde somun ve rondela ile sabitlenen koruma sepeti değişik yönlü aydınlatma imkanı sağlamaktadır. Müşteri talepleri doğrultusunda aydınlatılacak alan göz önünde bulundurularak, projektör montajı için değişik sistemler oluşturma imkanı sunmaktadır.

Koruma sepetleri, direk tepesine çıkarak projektör montajı ya da onarımı yapacak kişinin rahatlıkla çalışabileceği şekilde tasarlanmıştır. Direk gövdesinde bulunan tırmanma basamakları yardımıyla direk tepesine çıkacak kişinin içine girmesi için koruma sepetinin bir tarafı boş bırakılmaktadır. Koruma sepetlerinde kullanılanan korkuluk köşebentleri bel hizasında tutulmaktadır.

Koruma sepetli projektör direkleri can güvenliği bakımından oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta direk tepesine montaj ya da tamirat için çıkacak olan kişinin koruma sepetinde bırakılacak boşluktan kolayca geçebilmesi için, tırmanma basamakları ile orantılı olarak montaj edilebilmesidir.

Lamalı (T Konsol) Projektör Direkleri; Bu tip projektör direkleri genellikle boyutları kısa saha aydınlatma projektör direklerinde kullanılmaktadır. Spor tesisleri aydınlatmasında sıkça karşımıza çıkan bu direk tipinde Direk imalatı sırasında direk tepesine bir lama (t konsol) kaynatılarak uygulanmaktadır. Genellikle tek yönlü yada çift yönlü aydınlatma yapılabilmektedir.

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda direk üzerine kaynatılan lama projektör delikleri ve mesafeleri gözöününe alınarak uygun biçimde delinir. Aydınlatma açılarının önemi de göz önğnde tutulduğunda tarafınızdan bildirilecek aydınlatma açısına göre kaynatılan lamaya (T konsol) istenilen açı verilebilmektedir.

Platformlu Projektör Direkleri; platform olarak adlandırılan projektörlerin takılmasına yardımcı müştemilat, koruma sepetinin kenar korkulukları takılmadan imal edilen müştemilattır. Lama (T konsol) müştemilattan farkı lama ile farklı açılar yakalanamadığından ya da çok yönlü projektör uygulanmak istendiğinde imal edilmektedir.

Lama ile sağlanan bir ya da iki yönlü aydınlatmadan farklı olarak isteğe göre bir, iki, üç ya da 4 yönlü aydınlatma imkanı sunarlar.